APIE MOKYTOJĄ
Irena Meldaikienė – fortepijono mokytoja daugiau kaip 30 metų. Yra sukūrusi savitą ir sėkmingą fortepijoninę mokyklą, kuri padėjo jos ugdytiniams laimėti aukščiausias vietas Paryžiuje, Prahoje, Krokuvoje, puikiai skambinti W.A.Mozarto kūrinius Brno filharmonijoje bei daug kartų laimėti nacionalinį ir tarptautinį Balio Dvariono konkursą, Grand Prix apdovanojimus šalies ir tarptautiniuose konkursuose, gastroles Vokietijoje ir Danijoje.
Savo metodus yra pristačiusi Šiaulių, Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų mokytojams, vesdama seminarus ir darydama pranešimus konferencijose. Savo mokinius yra paruošusi rečitaliams, įvairių fondų atrankoms bei Lietuvos televizijos projektui „Vunderkindai“, įvairiausiems koncertams: kameriniams, kurių klausytojai – mokinių tėveliai, bei dideliems ir atsakingiems viešiems pasirodymams, kurių klausėsi pianistė Mūza Rubackytė, kompozitoriai Feliksas Bajoras, Radionas Ščedrinas, balerina Ana Pliseckaja, tarptautinių fondų mecenatai ir ambasadoriai.
Mokiniai nuo mažų dienų daug kartų koncertavo solo su orkestrais.
Muzikos meistrų brūkštelėti atsiliepimai apie mokytojos darbą ir jos mokinių pasirodymus buvo jai entuziazmo šaltinis ir paskatinimas drąsiai naudoti savo darbo metodus bei judėti pirmyn pačiai ir vesti mokinius:
Pianistė Guoda Gedvilaitė – „Kaip ji (septynmetė mokinė – I.M. pastaba) „veda“ orkestrą! Ir girdisi, kokia stipri Jūsų muzikinė mokykla“.
Maestro Saulius Sondeckis – „Mūsų koncerto su Lietuvos Kameriniu orkestru proga linkiu (aštuonmetei mokinei – I.M. pastaba) didelės sėkmės, o mene ji pasiekiama tik didžiulio darbo ir meilės muzikai dėka“.
Mokytoja su savo mokiniais sėkmingai dirba virtualioje erdvėje. Pandemijos metu, vesdama pamokas nuotoliniu būdu, ji ir toliau ugdo laureatus, laiminčius aukščiausias vietas konkursuose bei kviečiamus su kitais Lietuvos geriausiais pianistais įrašyti CD.
Irenos Meldaikienės studijoje mokytis skambinti pianinu vaikai gali pradėti ir nuo ketverių, ir nuo dešimties – amžius neturi įtakos sėkmei, nes kiekvienas mokinys mokosi „savo tempu“, o mokymosi tikslas – pajusti muzikavimo malonumą ir sėkmę.
ĮDIRBIS
KONKURSAI
Mokiniai daugiau kaip 10 kartų tapo nacionalinio ir tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso laureatais, 7 kartus laimėjo Grand Prix apdovanojimus bei daug I-ųjų vietų konkursuose Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje.
PIRMAS ŽINGSNIS
Mažylė kartu su mokytoja laiko pirmąją sunkoką taurę. Ją Deimantė laimėjo pirmame savo konkurse, kuriame buvo įvertinta 2-a vieta. Po metų iš Krokuvos ji jau parsivežė kitą taurę ir 1-o laipsnio diplomą.
KITOS ŠALYS
Mokiniai savo konkursines programas labai sėkmingai skambino Paryžiuje, Brno, Prahoje, Krokuvoje, Elke ir kituose Europos miestuose.
NUOTAIKA
Faustinai laimėjus I vietą Prahoje, kartu su ja džiaugiasi ir vertinimo komisijos narys.
PAPRASTAI
Kai kurie mokiniai savo mokytoją vadina tiesiog Irute.
IŠSKIRTINIAI PASIRODYMAI
Konkursuose talentai yra pastebimi, juos ima remti ir globoti tarptautiniai fondai. Šie mokiniai gavo galimybę koncertuoti Paryžiaus, Batumio ir kitose gražiausiose koncertų salėse.
FONDININKĖ
Mokinės pasirodymas Tarptautinio Mstislavo Rostropovičiaus paramos fondo koncerte Vilniuje.
GLOBA
Mažoji fondininkė ir mecenatas Mstislavas Rostropovičius.
IŠTVERMĖ
Italijoje Vaiva buvo įvertinta 99 balais iš 100, o jos laimėjimas vadinosi „1° resultato assoluto“.
TALENTAI
Lietuvos televizijos projekto „Vunderkindai“ nugalėtoja.
ĮVERTINIMAI
Už aukštus laimėjimus konkursuose mokiniai su mokytoja į Lietuvos Prezidentūrą pakviesti ne kartą.
VISI IŠVIEN
Koncertinė komanda
SOLO SU ORKESTRAIS
Nuo mažų dienų vaikai koncertavo su Lietuvos kameriniu ir Panevėžio muzikinio teatro orkestrais. Atliko J.Andrejevo, W.A.Mozarto, J.S.Bacho, A.Rowley, N.Silvanskio koncertus.
PATIRTIS
Metodo sklaida Pasvalio, Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Zarasų, Ukmergės ir kitų Lietuvos miestų mokytojams.
GASTROLĖS
Laimėti pavyko ne tik prizus, bet ir koncertines keliones: geriausiai tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ pasirodę mokiniai po konkurso pakviesti į gastroles Danijoje ir Vokietijoje.
MUZIKA – GYVENIMO KRYPTIS
Paulina Dūmanaitė pas mokytoją Ireną Meldaikienę mokėsi nuo šešerių aštuonerius metus. Po studijų Vilniuje, Barselonoje ir Bazelyje, ji gyvena ir muzikuoja Barselonoje, o, ten mokydama vaikučius, kai nori ko nors paklausti, skambina savo pirmajai mokytojai.
KELIAS SU MUZIKA
Guoda Indriūnaitė pas mokytoją Ireną Meldaikienę mokėsi nuo ketverių devynerius metus. Septynerių Guoda solo su orkestru atliko A.Rowley koncertą. Vėliau mokėsi Vilniuje, baigė studijas Glazgo Karališkoje konservatorijoje Škotijoje.
PRADŽIA
Mildos Daunoraitės pirmasis rečitalis, pirmieji Grand Prix bei pirmasis laimėtas laureatės vardas nacionaliniame Balio Dvariono konkurse ir pirmieji koncertai Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje ir Gruzijoje – mokytojos klasėje, kurioje ji mokėsi skambinti pirmuosius penkerius metus.
MOKYTIS BUVO SMAGU
Simona pasirinko psichologiją, tačiau pripažįsta, kaip buvo smagu vaikystėje mokytis skambinti pianinu: tuomet savo laimėjimų virtinę ji pradėjo nuo paties aukščiausio apdovanojimo – Grand Prix, vėliau ne kartą tapo nacionalinio Balio Dvariono konkurso laureate bei pelnė I-ąsias vietas ir išskirtines nominacijas, laimėjo gastroles Frankfurte.
MUZIKA VISAM GYVENIMUI
Rasa – Santaros ligoninės gydytoja anesteziologė reanimatologė, o vaikystėje ji – pianistų konkurso Paryžiuje laureatė. Dabar Rasa, atvykusi iš Vilniaus aplankyti tėvelių, visada pradeda viešnagę taip pat: vos įžengusi pro duris ir pasisveikinusi, sėdasi prie vaikystės pianino ir skambina Christiano Sindingo „Pavasarinius šnaresius“.
MUZIKOS ĮKVĖPTAS DAILININKAS
Mokinės skambinimas simpoziumo atidaryme taip sužavėjo koncertą klausiusius dailininkus, kad vienas iš jų - Algirdas Gaižauskas - simpoziumo metu nutapė mergaitę prie fortepijono ir paveikslą pavadino „Duetas su angelu“. Paveikslas eksponuojamas Anykščių Angelų muziejuje – Sakralinio meno centre.
DEDIKUOTAS KŪRINYS
Kompozitorius iš Prancūzijos Bernard Magny, apsilankęs Lietuvoje ir susipažinęs su mokytojos šeima bei jos mokiniais, sukūrė ir dedikavo mokytojai penkių dalių fortepijoninį albumą „L’Album d’Irena“.
IMSTUDIJA
Šiuo metu mokytoja su mokiniais dirba savo privačioje IMstudijoje ir tęsia savo pamėgtą darbą. Apie jų - jau kaip IMstudijos moksleivių - veiklą ir naujus pasiekimus skaitykite Naujienose.