Išgirdęs Chopino (Šopeno) vardą, paprastai muzikantas suklūsta, ir pirmoji mintis, kuri jam ateina į galvą, yra susieta su lūkesčiu, kad bus kalbama apie pianizmo "aukštąjį pilotažą". Taip ir buvo: Tarptautinis lenkų muzikos konkursas-festivalis, skirtas Friderykui Chopinui, tapo dideliu išbandymu jauniesiems Lietuvos, Vengrijos, Kinijos, Airijos, Danijos ir kitų šalių atlikėjams. Visi trys IMstudijos moksleiviai pasirodė sėkmingai: nė vienas neparsivežė tik padėkos už dalyvavimą konkurse - visi trys buvo apdovanoti diplomais. Matas Niaura tapo konkurso II-os vietos laureatu bei pelnė išskirtinį apdovanojimą - specialųjį diplomą už artistiškumą. Šešiametė Tara Elbechara per žiemą labai sparčiai išmoko sudėtingą programą, ryžtingai prisijungė prie didelę konkursų patirtį turinčių studijos draugų ir sėkmingai debiutavo viename sudėtingiausių konkursų kaip pati jauniausia jo dalyvė, pelnydama diplomą už sėkmingą pasirodymą. Devintus metus pianinu grojanti Faustina Kiaušaitė, papildžiusi naujais kūriniais konkurso programą, džiaugiasi pelnytu diplomu ir naujais draugais, kurių, pasirodo, galima susirasti net nuotoliniame konkurse. Faustinos charizma ir jos atliekamas Jurgio Juozapaičio "Totemas" taip sužavėjo vieną konkurso klausytoją, Lietuvos kažkurios Muzikos mokyklos moksleivę, kad ši parašė Faustinai laišką apie savo susižavėjimą ir norą taip pat groti šį kūrinį bei paprašė Faustinos pasidalinti natomis. 

Trylikametis IMstudijos mokinys Matas Niaura tapo Amerikos muzikos talentų konkurso 3-iosios vietos laimėtoju. Kaip ir visi konkursai, taip ir „2021 American Music Talent Competition“ vyko online - nuotoliniu būdu - jaunieji muzikos atlikėjai iš JAV, Pietų Korėjos, Kanados, Honkongo, Indonezijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Ispanijos, Vokietijos ir kitų pasaulio šalių konkursui atsiuntė savo pasirodymų vaizdo įrašus. Matas - pirmasis anykštėnas, sudalyvavęs pianistų konkurse už Atlanto. Šiame konkurse jis dalyvavo 11-14 metų amžiaus pianistų kategorijoje.

                     

Oskaras Vanagas yra Tarptautinio konkurso-projekto „Muzikos spalvos“ laureatas. Vasario 6 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykla internetu transliavo į finalą patekusių 24-ių konkurso dalyvių iš visos Lietuvos pasirodymus, o jų muzikiniai numeriai buvo papildyti nupieštais paveikslais bei eilėmis, kuriuos sukūrė Lietuvoje ir kitose šalyse gyvenantys lietuvaičiai. Muzikos kūriniai jauniesiems dailininkams buvo pateikti kaip muzikinės mįslės, neatskleidžiant klausomos pjesės pavadinimo, todėl konkurso finale pamatyti piešinius buvo nepaprastai įdomu, o į juos žvelgti skambant muzikai buvo ir labai įspūdinga: vaikų atliekami kūrinėliai įgavo visai kitos išraiškos, kurią praplėtė dailininkų ir skaitovų vaizduotė. Atlikėjus vertino kompozitoriaus M.K.Čiurlionio proanūkis pianistas Rokas Zubovas bei kiti nariai. Išties, labai kūrybingas virtualus projektas, suteikęs daug naujų įspūdžių, praskaidrinęs uždarą kasdienybę. Oskaro pasirodymas konkurso finale:  Nuoroda platformoje Youtube

Senuosius metus Matas Niaura palydėjo dar vienu savo laimėjimu: Tarptautiniame Prahos konkurse „Eurofest 2020“ jis tapo laureatu, laimėdamas antrąją vietą. Atlikėjus, atsiuntusius savo video įrašus iš viso pasaulio, vertino žiuri komisijos nariai iš Italijos, Prancūzijos, Austrijos ir Čekijos. Matui tai pirmas solinis pasirodymas užsienio konkurse, o Lietuvoje - jis daugkartinis konkursų nugalėtojas, pelnęs įvairiausius apdovanojimus: Grand Prix - respublikiniame fortepijono ansamblių konkurse „Skambinu su draugu“, 1-ąsias vietas kaip solistas tarptautiniuose konkursuose „Jaunieji talentai“ ir „Muzikuojantys berniukai“, 2-ąją vietą respublikiniame pianistų konkurse „Muzikinis pavasaris“, 3-iąsias vietas tarptautiniuose konkursuose „Muzika be sienų“ ir „Olimpo Musicale“. Savo talentus Matas ugdo ne tik muzikuodamas: laimėjo ne vieną pirmą vietą žaisdamas šachmatais, yra puikus krepšininkas, taip pat Matas yra labai kūrybingas - šią žiemą tapo tarptautinio koliažų projekto nugalėtoju.

Net ir bendraudami per nuotolį, jaučiame šventiškas Kalėdas ir Naujuosius metus: Austė Smertjevaitė sukūrė linksmą IMstudijos pamokos nuotaiką su savo katyte Muse, kuri, beje, dažnai tyliai stebi mūsų pamokas. Kiti mokiniai taip pat buvo labai kūrybingi: Tara Elbechara - savo nupieštais šventiniais paveikslais ir pasakišku Kalėdų miesteliu pasipuošė savo pianiną Airijoje (žr. IMstudijos galerijoje), o Matas Niaura savo namų šventiškoje aplinkoje įgrojo video įrašą, kurį pateikė pianistų XX-am respublikiniam festivaliui-maratonui. Taigi, IMstudijoje nuotaika išties šventiška! Geriausi linkėjimai! Visiems sėkmės!

Respublikinio virtualaus pianistų festivalio-maratono klausytojai socialiniuose tinkluose iki švenčių žymėjo „širdeles“ šalia jiems patikusio atlikėjo: 

https://padlet.com/xxmaratonas/festivalis2

Tokiu būdu kartu su daugiausiai klausytojų simpatijų pelniusiais atlikėjais iš Lietuvos meno mokyklų ir gimnazijų - ir visi trys šiame koncerte dalyvavę IMstudijos mokiniai: Tara Elbechara, Oskaras Vanagas ir Matas Niaura.

Faustina Kiaušaitė yra I respublikinio konkurso „MUZIKA-@“ Grand Prix laimėtoja, pakviesta į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją kartu su konkursų - „MUZIKA-@“ ir „XX CENTURY MUSIC“ - kitais Grand Prix laimėtojais pavasarį įrašyti bendrą CD. Faustinai ir jos mokytojai paliekama kūrybinė laisvė: pavasarį pakartoti ir įrašyti konkurse grotus kūrinius arba paruošti įrašui naują programą, kurią Faustina dabar mokosi IMstudijoje. Faustina yra daugkartinė įvairių konkursų prizininkė: aukščiausius Grand Prix apdovanojimus ji yra laimėjusi du kartus: tarptautiniame konkurse „Jaunieji talentai“ ir respublikiniame konkurse „Muzika-@“, 1-ąsias vietas tarptautiniuose konkursuose „Prague Stars“ Čekijoje ir „Musica Pianoforte“ Lietuvoje bei respublikiniame konkurse „Muzikinis pavasaris“, daug kartų tapo  laureate įvairiuose kituose pianistų konkursuose. Faustina yra surengusi savo rečitalį, koncertavo Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje aktorės Birutės Mar surengtuose skaitymuose, buvo pakviesta koncertuoti tarptautinio konkurso „Muzikinė akvarelė“ laureatų CD pristatymo iškilmėse Druskininkuose. Faustina - puiki skaitovė bei koncertų vedančioji, jos charizma ir profesionalus muzikos išpildymas yra sužavėję ne vieno konkurso vertinimo komisiją, kurios skyrė jaunajai atlikėjai išskirtines nominacijas.

Tara Elbechara, Oskaras Vanagas ir Matas Niaura yra virtualaus XX pianistų festivalio - maratono https://padlet.com/xxmaratonas/festivalis2 dalyviai. Šiame maratone pasirodo 432 dalyviai iš 37 Lietuvos meno ir muzikos mokyklų, gimnazijų ir studijų. Šį pianistų maratoną kasmet rengia Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija. Šio renginio dėka jaunieji atlikėjai ankstesniais metais galėdavo pasirodyti pačiose gražiausiose Kauno salėse, išsiskirstę ir vienu metu grodami keliuose koncertuose, o šįmet, maratonui persikėlus į virtualią erdvę, galima išklausyti visus pasirodymus, kurie padalyti į dvi dalis: 

 

I dalis:  https://padlet.com/xxmaratonas/festivalis  

II dalis: https://padlet.com/xxmaratonas/festivalis2


 

IMstudijos mokiniai Faustina Kiaušaitė ir Matas Niaura tapo tarptautinio konkurso „Muzika be sienų“ laureatais. Šio didelio konkurso dalyviais buvo atlikėjai iš Kanados, Jungtinės Karalystės, Kinijos, Vokietijos, Danijos, Rusijos, Lenkijos, Sakartvelo ir kitų šalių. Abu - Faustina ir Matas - savo amžiaus grupėse laimėjo trečiąsias vietas. Visi konkurso atlikėjai privalėjo išpildyti labai dideles programas, todėl ir abiems anykštėnams teko stipriai padirbėti, kad jų atliekamose programose gražiai skambėtų P.G. Sandoni, D. Scarlatti, R. Schumanno, F, Schuberto, S. Prokofjevo, A. Khachaturiano, J. Juozapaičio ir V. Barkausko kūriniai fortepijonui. 

IMstudijos mokinys Oskaras Vanagas, mokydamasis nuotoliniu būdu, pasiruošė tarptautiniam meniniam edukaciniam projektui-konkursui „Muzikos spalvos“. Namuose skambindamas pianinu, jis įrašė muzikos kūrinį ir sudalyvavo virtualiame konkurse, kurį rengia Vilniaus Algirdo muzikos mokykla. Oskaras sėkmingai praėjo I-ąjį turą ir tapo konkurso finalistu. Pagal finalo dalyvių, atrinktų iš įvairių Lietuvos miestų, muzikos įrašus Lietuvos moksleiviai bei kitose šalyse gyvenantys lietuviai sausio mėnesį tapys paveikslus ir kurs literatūrines miniatiūras.Konkursai ir festivaliai tapo virtualūs, ir tai patogu, saugu ir įdomu. Virtualios fortepijono pamokos IMstudijoje virto kasdienybe, jos taip pat yra patogios, saugios, nepaprastai įdomios ir efektyvios. Kaip kad būnant vienoje klasėje įprastoje pamokoje mokinys skambina vienu pianinu, o mokytojas, sėdėdamas greta prie kito instrumento, jam rodo, taip ir dabartinėje virtualioje pamokoje lygiai tas pats: dabar tik tarp dviejų pianinų - įsiterpęs kompiuterio monitorius, o daugiau niekas nepasikeitė: gera pamokos nuotaika, mokytojos rodymas, aktyvus mokinio ir mokytojos bendravimas. Galiu pasidžiaugti, kad virtualias pamokas mokiniai papildė ir įprastai pamokai nebūdingais mielais ritualais: vienas mokinys prieš savo pamoką visada išsiverda kakavos, o kita mokinė atsineša į pamoką savo katytę Musę. Manau, net ir pandemijai pasibaigus, virtualios pamokos dalinai išliks, nes atsiskleis tokių pamokų privalumai, o kontaktinių ir nuotolinių pamokų derinys, ko gero, taps įprastu mokymo būdu. Šiuo metu pamokos vyksta tik virtualiai, ir galiu pastebėti, kad dėl to prasiplėtė ir mokymo galimybės: naujiena ta, kad IMstudijos mokiniais, besiruošiančiais konkursams ir koncertams bei atsiskaitymams ir egzaminams, tapo ne tik vieno miesto, bet ir kitų šalių vaikai. Norinčius kviečiu prisijungti!


Spalio 13 d. Matas Niaura fortepijonu skambino fotomenininko, Lietuvos kultūros premijos laureato Alvydo Stausko parodos „Vandens metamorfozės“ atidaryme. Matas atliko S. Prokofjevo kūrinius, susipažino su meninių nuotraukų autoriumi ir pačia paroda. Žiūrovai socialiniuose tinkluose labai šiltai atsiliepė apie parodą ir jaunojo pianisto muzikavimą.

Matas Niaura ruošiasi atidaryti Alvydo Stausko fotografijų parodą „Vandens metamorfozės“ Anykščių kultūros centre.

Faustina Kiaušaitė - VI respublikinio pianistų konkurso „Nuo baroko iki romantizmo...“ laureatė. Konkurse ji skambino baroko ir romantizmo epochų kūrinius, o už R. Schumanno atliktą Arabeską op.18 ji buvo apdovanota nominacijoje „Už geriausią romantizmo epochos kūrinį“.